Cumartesi , Şubat 25 2017
Dini Soru / Sorular / Agnostik olmak

Agnostik olmak

Sponsorlu Bağlantılar

Agnostik olmak

Soru

Agnostik kuzenim var ne yapmam gerekiyor yardım edin

Hocam nolur yardım edin, kuzenimle gece kız kıza sohbet ediyordum önceden biraz dinden soğumuştu hadislere inanmıyordu kapalıydı başını açtı falan ona şuanki düşüncelerin fikrin nedir dedim bana artık Kurana da inanmıyorum 1 yıldır agnostiğim dedi başını açtığı zaman hadisleri inkar edip sadece kurana inandığı zaman ailesiyle bu konuları çok tartışıyordu ailesinden çok tepki görmüstü o yüzden aile de kimseye artık fikrini de söylemiyor onunla konuştuklarimı soylememi istemiyor bunu ailesine söylersem ailesinde çok büyük olay çıkar napacağımı bilmiyorum böyle söyleyerek dinden çıkmış oldu gece de misafirlikteydik diye gece onunla aynı odada yattım bende günaha girmiş oldum mu? napacağım yardım edin onunla tartışmak istemiyorum çünkü bu konulara girince sinirleniyor din konusundan konuşmak istemiyor annesine haber vermezsem bende vebal altında kalır mıyım ama haber verirsem de onu mahvederler.

Cevap

Artık kendisi müslüman değilim diyorsa yanında yatman, yanında açık durman haramdır. Kişi kendisi istemedikçe hidayet vermem diyor Allah. Ailesi ile kendi arasında olan bir şeydir. Dilerse kendisi açıklar. Konuşman belki de çok kötü sonuçlar doğurur. Yine de dua edebilirsin. Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

2 Yorumlar

  1. Hocam annesi babası dinine duskün kişiler yani kendisi musluman bi ortamda yetiştiği icin gerçekten agnostik olduğuna inanasım gelmiyor yani mutlaka derinlerde muslumanlığı vardır diyerek kendimi avutmaya çalışıyorum anneme biraz onun durumunu anlattım din konusunu boşvermiş artık onun yanında açık duramam diyorum bana kuzenindir sacmalama kafası karışıktır ne yaptığını bilmiyor ilerde hatasının farkına varır diyor yani oda inanmak istemiyor, ama bana açık açık tekrarlayarak ta söyledi dinlere inanmiyorum ve Allahin varlığı konusunda şüpheliyim dedi, bunu sözlü olarak belirttiği an dinden mi çıkmış oluyor onunla konusamaz mıyım kesin olarak artık musluman değil mi yani

  2. Dinlere inanmıyorumdan kasıt, İslâm’a da inanmıyorum ise elbette müslüman değildir. Aklı karışık insan araştırma yapar. Kuru kuruya inanmıyorum diyorsa işine gelmediği içindir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.