Cumartesi , Şubat 25 2017
Dini Soru / Güncel Konular / Ateist biriyle arkadaş olmak günah mı

Ateist biriyle arkadaş olmak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Ateist biriyle arkadaş olmak

Soru
İyi günler. Benim İnançsız bir arkadaşım vardı. 8 Senedir tanıyorum ancak son aylarımızda inançsızdı. Ve suçlusu ben olabilirim çünkü ona Celal Şengör adlı bir profesörün sohbetlerini attım (Attığım sohbetler Din üzerine miydi hatırlamıyorum) ve onun din ile ilgili sohbetleri dinledikten sonra inancını kaybetti. İmamımız ateist biri ile dost olunmaz dedi ancak ben onu İslam’a geri kazandırmak istiyorum ve durumu yüzünden kendimi suçluyorum. Bu amaçla onla kestiğim iletişimimi yeniden başlatmalı mıyım ? Kendisi oldukça iyi bir insandır. Namahrem kızlara bakmaz. Ne zaman başım sıkışsa her zaman yardım ederdi. Hatta maddi olarak yaptığı yardımları ödemem mümkün değil. Çok gönlü açık bir insan ancak küfür içinde. Onu nasıl geri döndürebilirim ? Arkadaşlığımı devam ettirmeli miyim ? Ettireceksem nasıl bir yol izlemeliyim ? Yardım edin lütfen.

Cevap

Bu konuda bizlere en güzel örnek sevgili peygamberimizdir. O da dinsiz ve müşrik olan insanları İslama davet etmiştir. İletişiminizi bu amaç için kurabilirsiniz ve onu yeniden kazanmanın ve onu doğru yola iletmenin yollarını aramalısınız. Böyle bir hareket tebliğdir ve İslama davettir. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Gusül abdesti alırken tuvalet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Eşim başka erkeklerle birlikte olmamı istiyor

Sponsorlu Bağlantılar Soru Eşim internetten tanıştığı bır erkeğe resimlerimi yolladı telefon numaramı verdi bir kadının …

Gelecekten haber veren kimse

Sponsorlu Bağlantılar Soru Facebook gibi sosyal ag üzerinden tanimadıgin birine bir cesit manevi tarama yapilip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.