Pazar , Şubat 26 2017
Dini Soru / Sorular / Bir istek için okunacak dua

Bir istek için okunacak dua

Sponsorlu Bağlantılar

Bir istek için okunacak dua

Soru

Merhaba Belli istekler için belli dualari okumamiz gerektigi soylenir hep Mesela gecim zorlugu cekene vakia suresi tavsige edilir Simdi bu istekle o duayi veya sureyi okumak ne kadar dogru Sen Allah rizasi icin oku o dileginde olur ins da denebilir Ama o niyet olmasa o sureyi okumayacagiz ki Yani Rabbim biliyor sırf bu niyetle okuyorum Pazarlik yapar gibi olmuyor mu Rabbim ben bu sureyi okuyayim sen de nasip et gibi Bir de bu isin fiili dua yonu var ama onu kastetmiyorum Onu zaten yapiyorum Simdiden tesekkurler.

Cevap

(Mü’min-60) “Halbuki Rabb’iniz buyurdu: yalvarın ki bana size karşılık vereyim, çünkü benim ibadetimden kibirlenenler yarın hor hakîr olarak Cehenneme girecekler.”

Merhaba. Dua etmek pazarlık etmek değildir. Aksine dua etmeye muhtaçtır kul. Duanız olmasa öneminiz yok diyor Rabb’imiz. O nedenle elbette her istediğimizi Allah’tan isteyeceğiz, istemeliyiz. Vicdanınız rahatsız olmasın. Ama ne var ki başı secdeye değmeyen, ancak başına bir bela gelince Allah’ı hatırlayan insanların; sırf şunum, bunum olsun diye zikirler çekmesi menfidir. Ve Allah Aziz’dir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.