Çarşamba , Şubat 22 2017
Dini Soru / Sorular / Çok gerginim ne yapmalıyım

Çok gerginim ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Çok gerginim ne yapmalıyım

Soru

Hocam ben sürekli düşünüyorum sürekli her şeyi acaba böyle oldu mu acaba şöyle oldu mu ya olduysa ya burası pisse gibi. Yani bir buçuk yaşındaki kardeşimi sevemiyorum tam tersi kızıyorum bazen hızı mı alamayıp vuruyorum. Oyuncaklarını kırıyorum. Sonra pişman oluyorum ama tekrarlıyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap

Sevgili kardeşim Allah’ın rahmeti üzerine olsun. Lütfen kendine gel 1.5 yaşında dediğin yavru daha bebek hepimizden temiz o. Nasıl vurabiliyosun onun şuuru bile oluşmamış, o istediği gibi hareket edebilir. Bir daha sakın vurma, merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez. İste o zaman sana kimse yardım edemez. Sevgili peygamberimiz s.a.v diyor ki çocuklar sizi anlamak zorunda değil, siz onları anlamak zorundasınız.
Şeytan bulmuş bir boşluk vesvese veriyor, hepimizin başına geliyor, iradene hakim olmak zorundasın, hele ki başkalarına zarar vermeye hakkımız yok. Sık sık abdest al, işlerine besmele ile başlamayı alışkanlık hale getir. Besmele her hayrın başıdır. Vesveseleri, o kötü düşüncelerini düşünmemeye gayret et, giderek azaltıp, bitirebilirsin Allah’ın yardımıyla. Selametle kal.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.