Çarşamba , Şubat 22 2017
Dini Soru / Sorular / Cünüp dolaşmanın günahı nedir

Cünüp dolaşmanın günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Cünüp dolaşmanın günahı nedir

Soru

Hocam kendimden nefret ediyorum

Selamun aleyküm hocam..Aklımdan gece dua okurken küfürler geçiyor haşa ALLAH’a her ne kadar bastirmaya çalışsam da geçmiyor haşa diyorum Allah im affet diyorum geçmiyor namaz kiliyordum eskiden sonra evde namaz kılan olmadığı için utanma geldi herseyi açık açık yazıyorum sonra artık cunup dolaşmaya başladım 2 gün 3 gün cunup dolaşdim bu aralar artık hep abdestliyim namaza başlamak istiyorum bildiğim duaların cogunu unuttum epeydir kilmadigim için ALLAH biz onların kalplerine zincirler vurduk dediği kişilerden miyim lütfen beni aydınlatin..Hayırlı geceler.

Cevap

Aleykum selam kardeşim, Aklına gelen bu şeylerden sorumlu değilsin, bunlar şeytanın verdiği vesveselerdir ve çoğu insana gelir. Bir an önce bildiğin kadarıyla namaza başla ve eksiklerini de öğrenip düzelt. Sen kendinden sorumlusun.
Bir farz namazı vaktini geçirmeden gusül alman gerekir. Allah’ın kalplerini mühürlediği insanlar, Allah kendisine yol gösterdiği, yardım ettiği halde, durumundan asla razı olmayan, şükür bilmez ve sapkın yollarda inadına ilerleyen ehli dalalet dediğimiz ahiretini dünya için satmış, Allah’ı unutmuş insanlardır. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir yorum

  1. Sadece kendimce yorumluyorum.
    Kardeşim nefsini dualar ederek bastırmaya çalışman güzel bir şey, bir geçiş döneminde olduğun için iyi ve kötü düşünceler birbirine karışmakta.Ama merak etme Allah’a tevekkül et, inan sana daha kaliteli, huzurlu ve bol rızıklı bir yaşam nasip edecek ve gittikçe küfürden uzaklaşacaksın. Şayet yukarıda saydıklarım nasip olmaz ise ve zor bir süreç yaşarsan bil ki bu senin imtihanındır. Bu imtihanı başarıyla geçersen dünya için küçük ama ahiret hayatı için büyük mükafat göreceksin. Cünup gezmemeye gayret et, çünkü attığın her adımı takip eden ve yazan melekler mevcut, abdestli olursan yaptığın ve yapacağın her iş inşallah sevap olabilir.
    Sana tavsiyem evden çıkarken “Bismillahi tevekkeltü Alellah, la havle vela kuvvete illa billah” de. Allah’a tevekkülün ve sığınmandan dolayı melekler doğru yoldasın ve korundun diye cevap verecek.”Ya zel celali vel ikram” de madden rahata kavuşacaksın Allahın izniyle, “Hasbunallahi ve ni’mel vekil” de sadece Allaha sığın dünya ve Ahiretin güzelleşsin, Allah herşeyden koruyacaktır inşallah. Hayatın boyunca zarar görmemek için Namazlarında “Allahım doğru kararlar almamı nasip eyle, yanlış karar almaktan sana sığınırım, Sana tevekkül ettim” de.
    İnşallah faydalı olmuşumdur.
    unutma ki Allah çok bağışlayandır, ve biz iman edenleri çok seviyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.