Cuma , Şubat 24 2017
Dini Soru / Sorular / Dilek duası nasıl yapılır

Dilek duası nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Dilek duası nasıl yapılır

Soru

Merhaba hocam. Ben dilek duası okudum yaptım fakat arkadaşlarıma ve aileme anlattım bir şey olur mu? Bilgi verir misiniz.

Cevap

Merhaba kardeşim. Dua etmek ve özel olarak Allah’tan istemek dilek dilemek anlamına gelir. Bir çok dilek dileme duası vardır. Bunlar arasında en güzel şekli hacet namazı kılınarak edilen duadır. Elbette duanın gizlisi daha makbuldür inşaallah. Eğer içinize bir sıkıntı girdiyse dileğinizi dilemeyi tekrar edebilirsiniz. Sizlere şu hadisi şerifte geçen duayı da etmenizi tavsiye ederim:

Bir gün Kör bir kişi gelip, (Ya Resulallah! Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın) dedi. Peygamber Efendimiz de, (Güzel bir abdest al! Sonra, “Yâ Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam, seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!”) duasını okumasını söyledi. O da, abdest alarak duasını etti. Bu kişinin gözleri açıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.