Salı , Şubat 28 2017
Dini Soru / Sorular / Düşük yaptım ne yapmalıyım

Düşük yaptım ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Düşük yaptım ne yapmalıyım

Soru

Vicdansız ama gerçek..

Ben 5 aylık hamileydim ama ailem eşim dışarıdayken çocuk olmasın diye bana elinden geleni ardına koymadılar en son karnımda öldü evde düşük oldu bir doğum gibi sonra hiç görmedim ne yaptılar. Eşim bunu bilmiyor ve ben hiç iyi değilim canımdan can gitmiş gece uyuyamıyorum elimden hiç bir şeyde gelmiyordu ben acı çekiyorum sizden yardım istiyorum bunun günahı çıkar mı ailemden.

Cevap

Allah sabırlar versin Allah yardımcın olsun hanım kardeşim. Sen kendini üzme asıl buna sebep olanlar Allah katında sorumludurlar. Normal bir durumda herkesin başına gelebilecek bir durumdur ama bunun gerçekleşmesi için uğraşmak ise bir zulüm ve haksızlıktır. Bunu bir vicdan azabı yapma çünkü sen suçlu değilsin elbette bu senin yavrundu ama durup üzülmek sana bir şey kazandırmaz. Eğer yapabilirsen bu durumu eşinle paylaş ona anlat. Allah her daim seninle olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir yorum

  1. Peygamberimiz s.a.v savaş kargaşasında ölmüş bi çocuğu görüyor ve hem hiddetleniyor hem derinden üzülüyor ve ne diyor biliyor musun kardeşim insanlara noluyor da kadın ve çocukları öldürüyorlar. Böyle bir şeye nasıl izin verdiniz benim aklım almıyor. Allah can veriyor birileri hayır ben izin vermiyorum diyor. Allah ıslah etsin. Bence gerçek bir tövbe edin. O bebek şehittir Allah’ın izniyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.