Cumartesi , Şubat 25 2017
Dini Soru / Sorular / Eşim verdiği sözleri tutmuyor

Eşim verdiği sözleri tutmuyor

Sponsorlu Bağlantılar

Eşim verdiği sözleri tutmuyor

Soru

Eşim çok ibadete namaz oruç düşkün, ama onun evde kararları sadece kendine ait bu problem. (Yabancıyım) 12 yıl evliyiz çok mutsuzum, üzülüyorum, hastalanıyorum, ama anlayan yok. Söz veriyor zaman geldiğine tutmuyor. Beni dinine çok soğuttu, boşanmak veya anlaşmak istemiyor, benim ve çocuklarım kızlar sinirler çok yıpranmış.

Cevap

Merhaba kardeşim. Eğer ki eşin keyfi evinin geçimini hiç sağlamıyor ve sizi başkalarına muhtaç hale getirdi ise size boşanma hakkı vardır ama bu dediğiniz söz verme konusunda eşinizle ve aile büyükleri ile konuşmalısınız. Eşiniz sorumsuz bir insan olabilir bunu İslam dinine yüklemek doğru olmaz. Çünkü kadına ve evliliğe en çok değeri İslamiyet veriyor. Müslüman olduysanız sakın dönmeyin kardeşim, yakınlardaki hocalarla görüşün, mutlaka size yardım ederler. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

3 Yorumlar

 1. Yemek, içmek, giyinmek dışında herşeye sorun. Yaşımız farkı 12 yıl benden büyük. Böyle davranışlar benim kişiliğim yok sayıyor. İnsana fazlası gerekiyor saygı….Çok kurnaz, günah yapmaz günaha sokabilir. Yalnızım, ailem kazada ani öldüler. Müslümanlar çevrede gördüğüm taklidi iman, benim ilgi ömrü boyunca sadece ahlak. Yalandan nefret ederim, doğruluk aradım.Kendime son mamut hissediyorum bu konuda. Elhamdülillah Allah Tealea şeref ikram etti özel bir şekilde. Ben onun için memleketi terk ettim haramdan uzak yaşamak doğruluk peşindeğim. Ne yazık ki müslümanlık burda yanlı yaşanıyor. Etrafa herkesin çoğunu bilgi var, irfan yok…..

 2. Sevgili kardeşim başınız sağolsun. Eşinizin ailesi ile konuşma imkanınız varsa konuşun.Dini sohbetlere katılmak da son derece sizi rahatlatır. Elhamdülillah müslüman olmuşsunuz. Siz kendinize bakın ve namazları asla bırakmayın. Dünyada imtihan olduğumuzu unutmayın. Şu yaşadığımız zamanlar ahir zamandır yani imanın azaldığı, günahların günah olarak görülmediği son zamanlar. Herkes kendi işlediği günahlardan hesaba çekilecek, buna eşiniz de dahil.
  Hele ki size şunu söylemek isterim bir insan gece gündüz istediği kadar ibadet etsin, eğer ki insanlara zulüm ediyorsa, Allah’ın ona bir cevabı var ki: Zalimlerin imanını göğsünden söküp alırız, buyuruyor Rabb’imiz. Bu cevap tesellilerin en güzelidir. Sabırlı olun kardeşim, Allah sabredenlerle beraberdir.

 3. Anladım. 40 yaşında evlenen evlenince – evli bekar oluyor. Kocam akrabalarla, arkadaşlarla iyi, kesinlikle kırmaz. Namaz, oruç, bol nafile-nefis ezik kalmış. Nefis kendin payı karısından alıyormuş:
  Dürüst olmak yerine-yalan
  Saygı, değer vermek-önemsimek
  Anlaşmak yerine-susmak, bencilik göstermek… Elhamdülillah
  Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.