Pazar , Şubat 26 2017
Dini Soru / Sorular / Evlenmek isteyip evlenememek

Evlenmek isteyip evlenememek

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenmek isteyip evlenememek

Soru

Evlenmek istediğim halde Evlenememek ben de ümitsizlik yaptı ömür boyu evlenemeyeceğim hep bekar ve yalnız kalacakmışım gibi kaderim yalnızlık mı acaba?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Bay mı bayan mı olduğunuzu belirtmemişsiniz. Ama ne olursa olsun durum aynıdır. Büyüklerinizden ve güvendiğiniz kimselerden destek almalısınız. Size ve durumunuza uygun bir nasip aramaları hem kadın hemde erkek için sünnettir. Allah’u tealadan hayırlı bir nasip dileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

5 Yorumlar

  1. Bayan olduğum için kapı kapı gezemiyoruz ama bir erkek olsa görücü gidebilir ama bayanlar evde oturup beklemek zorunda başka çare yok ve Allah karşıma kimseyi çıkarmıyorsa nasıl olabilir Allah ol derse olurmuş isteseydi olurdu biri çıkar gelirdi ama istemediği için karşıma kimse çıkmıyor çıksada olumsuz oluyor

  2. Sevgili kardeşim bu kadar olumsuz düşünmeye devam edersen belki Allah’ın zoruna gidebilir Allah muhafaza. Karşına reddedemeyeceğin birini çıkarabilir sonra da bugünü arar duruma gelebilirsin. O nedenle sakın deme ki Allah demedi olmadı diye. Allah sen evinde öylece otur bekle demiyor, aile büyükleri komşuların yardım edebilir, dua etmelisin. Allah herkese hakkında hayırlı olanı versin.

  3. Ben yıllardır dua ediyorum olmuyor başkaları hiç dua etmeden herşeye sahip oluyor

  4. Başkaları dediğin şu an savaş ortasında annesini babasını çocuklarını kardeşlerini kaybetmiş sokakta biçare kalmış biri de dahilse haklısınız diyebilirim ama öyle insanlar varken benim şu an kabul olmuyor demek fazla cesaret kardeşim. Allah’a güven yine diyorum hayırlısını iste.

  5. Hayırlısı buymuş böyleymış yalnızlık kaderimmiş diyorum bende nasibim kısmetim yokmuş demekki Allah bilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.