Çarşamba , Mart 1 2017
Dini Soru / Sorular / Hasta duası

Hasta duası

Sponsorlu Bağlantılar

Hasta duası

Soru

TEDAVİSİ HENÜZ BULUNMAYAN HASTALIK
Selamun Aleyküm affınıza sığınarak bu benim 2.sorum olacak,Ben 4,5 yıldır parkinson hastasıyım.Henüz bir tedavisi bulunmuyor,sadece yavaşlatmaya yönelik ilaçlar alıyorum,Bir defa duymuştum hasta duası varmış,eğer varsa o duayı veya başka tavsiye edebileceğiniz duaları alabilir miyim,Çünkü bu hastalık duyana basit ama çeken için gerçekten zor bir hastalık,insanın kendi vücuduyla savaşması gibi bir şey adeta,Rabbim bütün hastalara şifa,dertlilere deva borçlulara eda nasip etsin ,Bir de rica etsem diğer sorumun yanıtı alırsam,o benim için önemli,cevaplarınız için şimdiden tşklr

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bütün içten dualarımızla sana dua ederiz değerli kardeşim. Rabbim yardımcın olsun ve acil şifalar ihsan eylesin. Sana iki tane dua tavsiyesinde bulunacağım. Bu iki duayı da namazlardan sonra et avuçlarına üfle ve vücuduna sür. Ayrıca imkan ve gücün varsa şifa bulman niyeti ile kurban kes. Bunun bir çok derde ve hastalığa deva olduğu tecrübelerle sabittir. Bu kurbandan bir şey yemeyin ve tamamını muhtaç olanlara ikram edin.

Birinci dua:
”Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin, ve min şerri külli zi ayn.”

Duanın anlamı:
Allah’ın adıyla. Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin. Hasettiği zaman hasetçilerin ve bütün nazarı değen kimselerin şerrinden korusun.”

İkinci dua:
”Bismillah,erkike min külli şey’in yü’zike,ve min şerri külli nefsin ev aynin hasidin,Allahu yeşfike, Bismillahi erkike”.

Duanın anlamı:
“Allah’ın adıyla seni rahatsız eden herşeydeniher türlü kötü nefisten ve kem gözden, sana koruma diliyorum. Allah sana şifa versin. Sana Allah adıyla koruma diliyorum.”

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.