Çarşamba , Şubat 22 2017
Dini Soru / Sorular / İslamda kadının çalışması caiz mi

İslamda kadının çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar

İslamda kadının çalışması caiz mi

Soru

S.aleyküm hocam
Ben ünv. mezunu bir bayanım hocam. Ailem beni okuttu ve ayaklarım üzerinde durmam için. Allah razı olsun onlardan. Fakat hocam şuan çalışmıyorum herkes o kadar ünv. okudun çalış diyor. Gerçi bende istiyorum ama hocam namazlarımı aksatmayacak ibadetimi engellemeyecek bir iş istiyorum. O da kısmet hocam çalışırken namazlar kaza olunca konusu kafama takılıyor. Çalışmazsam aileme mahcup oluyorum ve o kadar okudum kısacası nasıl bir yol çizmeliyim pek bilemiyorum.

Cevap

Bence erkekler kadar kadınlar da çalışmalı. Sonuçta kötü bir şey yapmıyorsunuz alın teriyle para kazanıyorsunuz. Ortamda erkekle baş başa kalınmaması şartıyla çalışma da ne sakınca olunabilir ki..ibadetlerinizi rahatça yerine getirebileceğiniz güzel bir iş bulursunuz inşallah.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir yorum

  1. Aleykum selam kardeşim. Dinimizde kadın çalışmak zorunda değildir, evin geçimini Allah erkeğe vermiştir. Dinimize uygun, namahremle yalnız kalmayacak şekilde ve en önemlisi ibadetleri aksattırmayacak işte çalışılılabilir. Yanı sıra dinimizde erken evlenmenin hayli faydası çoktur. İş ile birlikte hayırlı bir eş de isteyin; hayatınız şekil alsın. Allah’a emanet olun kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.