Pazartesi , Şubat 20 2017
Dini Soru / Sorular / İstiharede beyaz araba görmek

İstiharede beyaz araba görmek

Sponsorlu Bağlantılar

İstiharede beyaz araba görmek

Soru

Hocam evlenmek istediğim birisi için kalben de fikren de gönlüme yatan sevdiğim birisi için istihareye yatıyorum iki gündür üst üste ilkinde evlenmek istediğim erkeği merdivenden beraber inerken görmüştüm benim elimi tutuyordu rüyamda dün bunu size sorup yorumlatmıştım.

Bu seferde beyaz bir araba kullandığımı görüyorum daha önce gittiğim bir evde yeşil tokamı unutmuşum onu almaya gidiyormuşum ve elime alıyorum tokamı. Bu istiharelere kaç gün devam etmeliyim hakkımda hayır olan kişi kalben içime doğan hal olumlu ama onu sevdiğim için olabilir bu duygum belkide olmasını istediğim içindir bilemiyorum. Birde bu gördüklerim bilinç altı olabilir mi bana yardımcı olur musunuz.

Cevap

Değerli kardeşim. Rüyalarınız olumlu manaya işaret eder. Elbette her zaman en doğrusunu Allah bilir ve rüya ile amel etmek farz değildir. Siz yinede her zaman istişare de yapın ona göre bir karar verin. İçinize doğan his ise o istihareyi ne kadar samimiyet ve ihlasla yaptığınıza bağlı. Ayrıca istişare edin yani bilgili ve güvenilir kimselere danışın isteğinizi anlatın uygun mudur değil midir diye sorun ona göre bir karar vererek Allah’a tevekkül edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.