Pazartesi , Şubat 27 2017
Dini Soru / Sorular / Kendini beğenmek günah mıdır

Kendini beğenmek günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Kendini beğenmek günah mıdır

Soru

1.sorum: Çevremde biri insanın aynaya bakıp kendini beğenmesi ben yakışıklıyım falan tarzı şeyler söylemesi onu dinden çıkarır dedi…

2.sorum: Fatiha şerifte (İyya kena’budu ve iyya kenesteîn) derken Hz. Allah ı düşünmemiz gerekiyormuş eger düşünmezsek şirk oluyormus.. Dinden çıkıyormuşuz. Ne diyorsunuz abiler ikisi de günlük hayatta karşımıza çok çıkan şeyler..Her seferinde şehadet getiriyorum.. Yardımcı olun var mı böyle bir şey…

Birde tecvidi sadece Kur’an da uygulasak olur mu.. Kelime-i şehadette..Salavat-ı şerifte..Dualarda uygulamaya gerek var mıdır ? şimdiden sağolsun.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim.

– Eğer bilginiz varsa kuranı kerim dışında bütün dualarda tecvide dikkat ederek okumak güzeldir. Yok bilginiz yoksa dikkat edebildiğiniz kadarıyla okursunuz.

– Fatihayı okurken (İyya kena’budu ve iyya kenesteîn) dendiğinde Allah düşünülmezse şirk olur diye bir durum yoktur. Kişi huşu ile namazını kılmadığı için ancak fazileti eksik olur.

– İnsanın başkalarını küçümsemediği ve kibirlenmediği sürece kendisini giyimini temiz güzel ve bakımlı tutabilir ve beğenebilir bu günah değildir. Ancak başkalarını küçük görmek ve kibirlenmek günahtır haramdır ama şirk değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.