Pazartesi , Şubat 27 2017
Dini Soru / Sorular / Kinayeli boşama nasıl olur

Kinayeli boşama nasıl olur

Sponsorlu Bağlantılar

Kinayeli boşama nasıl olur

Soru

İyi günler. 1 yıllık evliyim. Bu bir yıl içinde eşimle çok tartışmalarımız oldu. Bazı kavgalarımızda kocam olmuyor ayrılalım dedi ancak sonradan boşanma niyetiyle söylemedim dedi. Sadece bir kere gerçekten boşanma niyetiyle ayrılalım dedim dedi. Ayrılalım demek kinayeli boşanma sözü müdür? B

ir tartışmamızda istersen babanlar geldiğinde sende onlarla git dedi. Bu evlilik bitti dedi. Başka bir zamanda da biz boşanmayla alakalı çok sözler söyledik zaten aramızda nikah kalmadı dedi. Sorunlarımızı şuan aşmış durumdayız artık kavga etmiyoruz ama bu konu aklıma takılıyor. Bu sözler nikahı düşürmüş müdür? Şuan nikahımız var mıdır?

Birde bazı hocalar boşanmada şahit gerekiyor, bazıları gerekmiyor diyor. Eğer gerekiyorsa açık boşanma sözü söylenmiş olsa bile evde yalnızken söylendiğinden boşanma gerçekleşmemiş olmaz mı? Teşekkürler.

Cevap

İyi günler kardeşim. Boşanmada kesinlikle şahit olması gerekmez. Bu sorularının cevabı ancak bir müftülüğe giderek yüzyüze eşinden dinlemeleri ile cevaplanabilir. Çünkü kinayeli boşamada kocanın söylediği sözlerin hangi niyetle ve kaç sefer söylediğinin sorulması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.