Cumartesi , Şubat 25 2017
Dini Soru / Sorular / Kız arkadaşı ile sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Kız arkadaşı ile sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Kız kıza sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Soru

Ben bir kızım ve kız arkadaşımla istemeden sadece opustum her defasinda pisman oldum ama yine tekrarladım yaptıktan sonra hep pisman oldum fakat nefsime söz geciremedim hem de bunu ilim meclisinde yaptım . çok pişmanım bende arkadasimda. aslında çok yakın dosttuk. Nasıl böyle bir şey yaptık bizde akıl erdiremiyoruz . çok pişmanız ve bundan temizlenmek istiyoruz. Ne yapmaliyiz. Had cezası şart mi. Arkadaşlığımızi kesmemiz mi gerekir. Bu iş için arkadaş olmadık aslında.

Cevap

Bu fiil haramdır ve bir nevi zina gibidir. Bunun için tövbe etmeniz ve kesinlikle böyle bir şeyi asla tekrar etmemeniz şarttır. Eğer mümkünse görüşmemek ve uzak durun. Bu günahın farkında olarak bu tür sapıklıkları yapmak ise kat kat günaha sebep olur. Bu fiile sevicilik denir ki günümüzde lezbiyenlik olarak tanımlanır.
Lezbiyenlik bütün alimlerin ittifakıyla haramdır. Ve yine alimlerin ittifakıyla Lezbiyenlik suçuna -zina cezası değil- ta’zir cezası uygulanır.(bk. el-Mevsuatu’l-Fıkhıyye- Şamile- 2/8559). Tazir cezasını ise ancak islam devletinde hakim karar verir. Sizin bu durumda söylediğimiz gibi tövbe etmeniz ve birbirinizden uzaklaşmanız gerekir. Eğer asla bu konuda tekrar olmayacağından eminseniz o zaman ayrılmanıza gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.