Cuma , Şubat 24 2017
Dini Soru / Güncel Konular / Kızım kandillerden korkuyor ne yapmalıyım

Kızım kandillerden korkuyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Soru:
Selamun aleyküm hocam hayırlı ramazanlar.
2 yaşında küçük kızım var ve evimiz caminin karşısında. Akşama kadar birşey yok akşam ezan okunup camide kandiller ışıklar yanınca ağlamaya başlıyor. Perdeyi kapatıyoruz ama ona rağmen gözü hep perde de odaya yatağına kaçıyor odaya gelmek istemiyor bir türlü.. Gündüz minareyi görüyor bakıyor hep gözü orda ama ışıklar yanmayınca korkmuyor ama balkona çıkar çıkmaz ilk oraya bakıyor tedirgin oluyor ama akşam çıkmak istemiyor kaçıyor kendini sıkıyor kıpkırmızı oluyor zıplıyor ağlıyor o yanan kandillerden korkuyor heybetli görüyor anlam veremiyor daha çok küçük ne yapacağımızı şaşırdık ne yapmamız lazım ne olur yardımcı olun hocam.

Cevap:
Aleykum selam kardeşim. Bu konuda aslında hiç endişelenecek bir durum yoktur. Eğer bir çok şeyden dolayı benzer hareketlerde bulunuyorsa o zaman doktora götürün ama sadece bu konu varsa endişelenmeyin. Mutlaka etkilendiği bir şeyden dolayı yapmaktadır. Onu rahatlatacak bir şeyler yapabilirsiniz. Mesela karanlıkta bırakmayın veya gerekirse yavaş yavaş farklı kandil resimleri gösterin veya imkan olursa gündüz vakti ona minareyi sevdirecek şakalar ve konuşmalar yapabilirsiniz. Her halükarda bu geçicidir Allah’ın izniyle. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Günahların affedilmesi için ne yapmalı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Eşim başka erkeklerle birlikte olmamı istiyor

Sponsorlu Bağlantılar Soru Eşim internetten tanıştığı bır erkeğe resimlerimi yolladı telefon numaramı verdi bir kadının …

Gelecekten haber veren kimse

Sponsorlu Bağlantılar Soru Facebook gibi sosyal ag üzerinden tanimadıgin birine bir cesit manevi tarama yapilip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.