Salı , Şubat 28 2017
Dini Soru / Sorular / Müslüman olmayanlar cennete girecek mi ayet

Müslüman olmayanlar cennete girecek mi ayet

Sponsorlu Bağlantılar

Müslüman olmayanlar cennete girecek mi ayet

Soru

Müslüman olmayan kişiler cennete girebilecek mi la bu konu hakkında birkaç tane ayet ve bilir misin. İslam dininde Müslüman olmayanların cennete girip giremeyeceği ile ilgili ayetler verebilir misin

Cevap

Selamun aleykum. İslam geldikten ve islam dinini duyduktan sonra artık önceki dinlerin hükmü kaldırılmıştır. İslam geldikten sonra iman etmeyen yahudi ve hristiyanların cehenneme gideceğini haber veren bir çok ayet vardır. Bu ayetlerden bir kaç tanesi şöyledir.

“Kim, İslâm’dan başka bir din ararsa, o kimseden bu din asla kabul edilmez ve o, âhirette kaybedenlerden olur.” (Âl-i İmran, 3/85)

“Yahudiler: “Üzeyir Allah’ın oğludur” dediler; Hıristiyanlar da: “Mesih Allah’ın oğludur” dediler. Bu, onların ağızlarıyla söylemeleridir; onlar, bundan önceki inkâr edenlerin sözlerini taklid ediyorlar. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar? (9/30)

“Onlar Allah’ı bırakıp bilginlerini ve rahiplerini rablar (ilahlar) edindiler ve Meryem oğlu Mesih’i de.. Oysa onlar tek olan bir ilah’a ibadet etmekten başka bir şeyle emrolunmadılar. O’ndan başka ilah yoktur. O bunların şirk koştukları şeylerden yücedir.” (9/31)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.