Pazar , Şubat 26 2017
Dini Soru / Helaller ve Haramlar / Oruçluyken bilerek boşalınca oruç bozulurmu diyanet

Oruçluyken bilerek boşalınca oruç bozulurmu diyanet

Sponsorlu Bağlantılar

Soru:

Bugün kız arkadaşım geldi. 1 saat boyunca uzandık ve ben oruçluydum. Nefsime hakim oldum fakat sonunda dayanamayarak (şeytana uyarak diyebiliriz) sürtünme yoluyla boşaldım. Ama cidden dayanmak istemiştim, sonunda koyuverdim. Boşaldıktan sonra pişman oldum, tövbe edeceğim. Boy abdestimi hemen aldım. Orucumun bozulduğunu biliyorum.

Fakat kaza mı gerekiyor kefaret mi onu bilmiyorum.

Öğrenciyim ve zayıfım aynı zamanda miğdemde acı yanmalar oluyor yani aslında içimi rahatlatmak için tutuyorum zorlanarak. Kefaretde ise en yakın seçenek fakir doyurmak oluyor fakat öyle bir durumum yok kendi ailemin durumu da çok iyi değil bu ay ki kiramızı engelli maaşım ile ödedik 3 ayda bir çektiğim.

Kefaret ödemem gerekiyor mu?

Tensel temas yaparak boşalmadım, kıyafetler vardı. Fakat Vücudunun çıplak yerlerini ellediğim oldu. Bir anda olup bitti zaten.

Şimdiden teşekkürler cevap için.

Cevap:

Bu yaptığın bir çeşit zina gibi bir haramdır ve günahtır. Orucun bozulmuştur ve sana bir gün kaza gerekir, kefaret gerekmez. Ayrıca tövbe etmelisin haram ilişkilerden uzak durmalısın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Ramazan ayında zina yapmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kapanmamak büyük günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Soru Merhaba bizim din hocamız var. Kapanmayanlar cehenneme girecekmiş ve kapananlar cennete gircekmiş …

Kötü birinin ölmesi için dua

Sponsorlu Bağlantılar Soru Eğer bir insan birinin ölmesini istiyorsa o insan bir baba oluyorsa evine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.