Cuma , Şubat 24 2017
Dini Soru / Sorular / Şehit kime denir

Şehit kime denir

Sponsorlu Bağlantılar

Şehit kime denir

Soru

Kardeşim türk askeri şehit olurmu. Sonuçta Allah için değil koltuk sevdası peşinde koşan ve zinanın, alkolün, kumarın serbest oldugu bir devlet için savaşıyor ve müslüman müslümanın kanını döküyor. Ben şehit olduğunu sanmıyorum ama birde senin fikrini almak istiyorum.

Türk askerleri şehit midir. Aslında bu sorunun cevabını kendi içimde biliyor gibiyim ama yinede sizinde düşüncelerinizi almak istedim. Sonuçta Allah için savaşılmıyor ve savaştığı devlette müslümanlığın şartlarını yerine getirmiyor. Koltuk sevdası, kendi çıkarları ve para için masum müslüman insanları katleden bu devlet için zorunlu savaşan insanlar nasıl şehit olurki.

Cevap

Şehitlik ünvanını verecek olan Allah(c.c)’dür. hadislere ve ayetler göre Şehit; nefsini Allah’a satıp, Allah (cc) yolunda savaşandır. Zulmen öldürülen kişi de şehittir. şehitliğin mertebeleri bulunmaktadır. Doğum esnasında ölen kadın, yanarak ölen kişi, Allah yolunda hicret ederken ölen, zulumle öldürülen veya ölen kişiler şehit olmuş olur. Bu mertebelere dahil olmak için ön şart Müslüman olmakla birlikte kul hakkı yememiş olmak gerekir. Biz öyle umuyoruz ki şehit olmuş olsunlar. Fakat en doğrusunu Allah(c.c) bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.