Pazartesi , Şubat 27 2017
Dini Soru / Sorular / Sınavda kopya çekmek kul hakkına girer mi

Sınavda kopya çekmek kul hakkına girer mi

Sponsorlu Bağlantılar

Sınavda kopya çekmek kul hakkına girer mi

Soru

Hocam önemli bir sınavda bir soruyu zeki bir arkadaştan baktım ama sonra sen böyle bir insan değilsin diyip soruyu çözmeye çalıştım. Cevabın doğru olduğunu biliyordum çünkü çocuk çok zekiydi. Neyse soruyu çözmeye çalıştım ve benim bulduğum cevap da çocuğunki gibiydi zaten cevabı bildiğin soruyu çözmek kolaydır. Gelgelelim soru yanlıl olduğu için iptal oldu. Kendime engel olamadan Birkaç soruya daha bakmıştım ama onlar benim yaptığım gibiydi sorun yoktu.
Benim sorum kul hakkına girdim mi? Soru iptal olmuştu ama yine de kuşkulandım ve bir daha böyle şeyler yapmamaya tövbe ettim. Kul hakkına girdim mi?

Cevap

Sevgili kardeşim normal okuldaki sınavlarda kopya çekmek kul hakkına sokmaz fakat sınav sonunda bir yere atama,kadro veya statü belirleme gibi neticeleri varsa kopya çeken kişi kul hakkına girer. Müslüman her zaman dürüst olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

2 Yorumlar

  1. Hatice normal okul sınavlarındaki sınav kul hakkına girmez derken? örneğin lisedeki bi öğrenci okul sınavlarından kopya çekiyo ve o diploma notuna yansınıyo sonrada YGS de fazla puan geliyo ona,diğer öğrencilere kıyasla .. bu nasıl kul hakkı değil ki ?

  2. Öğrencinin yaptığı bu hareket günahtır caiz değildir. Ama kul hakkı farklı bir durumdur. Eğer bu yaptığı ile onların hakkından bir şey eksilirse o zaman kul hakkı olur yoksa olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.