Cumartesi , Şubat 25 2017
Dini Soru / Sorular / Şizofreni hastasıyım kuran okumamda ne gibi sakınca var?

Şizofreni hastasıyım kuran okumamda ne gibi sakınca var?

Sponsorlu Bağlantılar

Şizofreni hastasıyım kuran okumamda ne gibi sakınca var?

Soru

Ben mehdi olduğumu, deccal olduğumu, mesih olduğumu, ki bunlar eskide kaldı; şimdi de kurtarıcı olduğumu düşünüyorum. Ayrıca inandığımı hissetmiyorum. yAlan mı söyleyeyim. Fakat Kuran okuma isteği doğdu bende. Türkçe mealini okuyorum. Okudukça münafıkların kalplerine verilen hastalık ve Allah’ın bu hastalığı daha da artırması ayeti ve benzer şeyleri anlatan ayetlere denk geliyorum. Şizofreni hastasıyım ve bu ayetler Allah’ın benden umudu kestiğini ve benim de münafık olduğumu hissettiriyor. Şeytanlarıyla baş başa kaldıklarında biz onları kandırdık derler ayeti ne denk geliyorum. Korkuyorum ve kendimden şüphe ediyorum. Bunun aslı nedir. Ne oluyor bana?

Cevap

Bunlar inşaallah geçici şeylerdir ve düzelecektir inşaallah. Hastalık halinde iken yani şuur kaybolduğu esnada insandan sorumluluk kaldırılır ama insan kendisine geldiğinde hakka uygun hareket etmeli ve hatırladığı yanlış ve günahları için tövbe etmelidir. Sizin korkuyorum demeniz bile imanınızın bir alametidir bundan dolayı Allah’a şükür edin ve şifa için de Allah’a bol bol dua edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir yorum

  1. Kardeş aynı durumdayım düzelebildin mi?Aynı sekilde ayetleri kendime uyarlıyorum korkuyorum. sürekli kendime imanım oldugunu ispatlamaya calışıyorum kendimi yatıştırmak için ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.