Cuma , Şubat 24 2017
Dini Soru / Güncel Konular / Telif hakkı kul hakkına girer mi

Telif hakkı kul hakkına girer mi

Sponsorlu Bağlantılar

Telif Hakkı Kul Hakkı mı

Soru
Şimdi müslümanları veya bir kişiye iftira atan veya kötü gösteren yada dalge geçen oyunları oynamak kul hakkımıdır israil gibi islama eziyet edenlerin firmalarının oyunları oynamak kul hakkımıdır ve masonik sembol onların yaptığı yada insanlara bir şeyi sevdirmek için subniminal mesaj olan oyunları oynamak kul hakkımıdr?

Cevap

Değerli kardeşim, İslam da Allah dilerse kendi haklarını bağışlayabilir ama kul haklarını bağışlamaz, şehitler için dahi tek affedilmeyecek günah kul hakkı günahıdır. Peygamber efendimiz aleyhisselam savaş durumlarında dahi sözünde durmuş karşı tarafın özel hak ve hukukuna riayet etmiştir. Bu kadar hassas olan bir konuda karşı tarafın işlediği şey meşru bir durum olmasa bile ona haksız yere müdahalede bulunmak veya o hakkı çiğnemek caiz değildir. Evet sizin dediğiniz gibi çeşitli oyun ve reklamlar yoluyla topluma aşılanmaya çalışılan bir çok şeyler bulunmaktadır. Bu tür şeylere karşı müslümanlar uyanık olmalı bilinçli davranmalı ve bu tuzaklardan uzak durarak protesto yoluna gitmelidir. Karşı taraf haram işliyor veya zarar veriyor diye bizimde bir günah işleme hakkımız doğmuyor.

Allaha emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Mehir Parası Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Eşim başka erkeklerle birlikte olmamı istiyor

Sponsorlu Bağlantılar Soru Eşim internetten tanıştığı bır erkeğe resimlerimi yolladı telefon numaramı verdi bir kadının …

Gelecekten haber veren kimse

Sponsorlu Bağlantılar Soru Facebook gibi sosyal ag üzerinden tanimadıgin birine bir cesit manevi tarama yapilip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.