Salı , Şubat 21 2017
Dini Soru / Sorular / Zinadan kurtulamıyorum

Zinadan kurtulamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Zinadan kurtulamıyorum

Soru

Allah rızası için bana yardım edin. 9 yaşımdan beri istimnaya bulaştım bırakamadım alışkanlık oldu. Defalarca tövbe ettim ama yine nefsime yenildim. 20 yaşımda karşıma bir insan çıktı evli ve 53 yaşında nasıl oldu bilmiyorum ama gözlerim bağlandı sanki beni öptü kendine bağladı ve 2 yıl boyunca süren bir ilişkim oldu. Bekaretimi kaybettim. Psikolojim çok bozuk tedavi görüyorum ama bu zina illetinden kurtulamıyorum. Dua etsem rabbim edecek yüzüm yok. Günahlar içinde yüzüyorum.

Cevap

Merhaba kardeşim. Öncelikle ne günah işlersen işle dua etmekten asla vazgeçme çünkü Kur’an’da, dua etmesek bir önemimiz olmadığı beyan ediliyor. Allah ile iletişim bir bağdır dua, bu yüzden güzel bir şekilde tövbe et. Allah tövbe edenleri sever.
Hemen kendine uygun bir kişi ile evlen çünkü evlenirsen düzenli cinsel hayatın olur. Bunlara ihtiyacın kalmaz. Ayrıca da mastürbasyon haramdır eğer ki zinaya düşme tehliken yoksa. Kendine yazık etme, hayatını güzelce şekillendir ve geç olmadan namaza başla yoksa huzur bulamazsın kardeşim, Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Evlenemiyorum ama evlenmek istiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Mumsema nedir

Sponsorlu Bağlantılar Mumsema nedir Soru Arkadaşlar merhabalar. Mumsema nedir? Lütfen sizden ricam bu soruma doğru …

Bedir uhud nedir

Sponsorlu Bağlantılar Bedir ve uhud nedir ne anlamlara gelir kısaca yazınız. Bedir ve Uhut, peygamber …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.