Dini Soru / Sorular / Adak yerine getirilmezse ne yapmak gerekir

Adak yerine getirilmezse ne yapmak gerekir

Sponsorlu Bağlantılar

Adak yerine getirilmezse ne yapmak gerekir

Soru

Selamun aleyküm. Ben çalışamıyorum babam kanser hastası onunla ilgileniyorum yaklaşık bir sene öncede kendi hastalığımdan dolayı çalışamıyordum. 6 tane kurban adağım var. Aslında bunların sırası var ama ben çalışıp hepsini ödemek istedim olmadı çalıştım çalıştığım para evin kirasına taksitlere gitti şimdide çalışmıyorum babamla ilgilenmekten. Borç almayı düşündüm kimseden o kadar fazla para alamazdım. Kredi kartı almayı düşündüm ondan öderim dedim oda faizli. Ne zaman çalışacağım belli değil adakların vakti yaklaşıyor ne yapmam lazım? Durumum müsaitte değil şu anda çalışmak için ama bu borçlar canımı sıkıyor bana bir akıl verin.

Cevap

Aleykum selam. Allah şifalar versin ve Allah yardımcınız olsun. Öncelikle şunu bilmeniz lazım, kolay kolay adak adamamak gerekir. Adaklarınızı kesmek için kesinlikle bankadan veya kredi kartından karşılamayı düşünmeyin zaten bu haramdır. Allah ne zaman size imkan verirse o zaman kesersiniz. Durumunuz budur kendinizi hiç üzmeyin. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.