Dini Soru / Sorular / Adetin başlangıcı nasıl olur

Adetin başlangıcı nasıl olur

Sponsorlu Bağlantılar

Adetin başlangıcı nasıl olur

Soru

Selamün aleyküm hocam benim sorum özel günumle ilgili ben Rabbime hamd olsun namaz ibadetimi eksiksiz yerine getirmek için çabalıyorum.

Tek sorunum özel günüm yaklaştığında belirti veriyor ve namazı mı bırakıyorum ama 3 gün boyunca yine temiz gibi devam ediyor 4 günde hasta oluyorum bu nedenle vicdan azabı duyuyorum namazı terk etmişim gibi geliyor ve üzülüyorum bu konuda ne yapmalıyım.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Anladığım kadarı ile adet kanamanız 4.günden itibaren başlıyor ama ilk 3 gün renkli lekelenmeler görüyorsunuz. Kahverengi ve pembe lekeler de adetin başında ve sonunda gelebilir ve adete tabidir. Bu nedenle renkli lekeler geldiğinde adetiniz başlamış olduğundan, bu günlerde namaz kılamazsınız. Hiç bir leke yoksa, yani 3 gün çeşitli kasık ağrısı vb şikayetler yüzünden namazı bırakamazsınız. Aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam iyi aksamlar âdetlerim çok düzensiz oluyor ve gecikiyor. Normalde 23 aralıkta adet olmam gerekiyordu. Ama olmadım. 3 10 ocak arası adet oldum. Ve bugün yani 2o ocak ta yine adet gibi lekelenmeler car kahverengi kırmızı ne yapmam gerekiyor namaz kılabilir miyim. Sürekli böyle geciktiği için kafayı yemek uzereyim. Napmaliyim

  2. Selamun aleykum hanım kardeşim. İlk olarak doktora görünmen gerekir. En son geldi değin akıntılar zaten adetten saylmazlar. Her iki adet arasındaki temizlik süreside en az 15 gün olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.