Dini Soru / Sorular / Adıyaman Menzil Şeyhi Kimdir

Adıyaman Menzil Şeyhi Kimdir

Sponsorlu Bağlantılar

Adıyaman Menzil Şeyhi Kimdir

Soru

Selamın aleykum 3 şey soracağım ben.

Birincisi, ben eşim olmayan biri ile nefsime uyarak zina yaptım ve bundan çok pişmanım bundan nasıl kurtulabilirim?

İkincisi, ben söylemek istemediğim çok büyük bir günah işledim bunu dile getirmekten bile utançş duyuyorum ama o zamanlar 8 9 yaşındaydım bu günahtan kurtulmak için gücüm yettikçe camilere bağış falan yapıyorum bir yardımım dokunur diye bu günahtan nasıl kurtulurum?

Üçinci sorum ise su anda konuştuğum kız arkadaşım bana Adıyaman menzili gavs sani h.z bahsetti bu kişi nin tam olarak kim olduğunu bilmiyorum Allah yolunda ilerlemek istiyorum ama yanlış birşey de yapmak istemiyorum bu kişiden dua alsam ve sonra tövbe edip o tarikata girsem sorun olum mu benim için?

Cevap

Aleykum selam. Birinci sorunuzda sorduğunuz günah için tövbe etmeniz gerekir. bu tövbe tam bir pişmanlıkla ve tekrar etmemekle yerine getirilir. Ergenlik yaşından önce işlenen günahlardan dolayı insan sorumlu olmaz içiniz rahat olsun. Tövbe etmek ve kendiniz dini alanda geliştirmek istiyorsanız bir tarikata bağlanmak zorunda değilsiniz ama güvenilir ve itikadı düzgün bir çevrenin içerisine girmeye gayret ediniz. Bizim bildiğimiz kadarıyla sorduğunuz kimseler itikat açısından düzgün ve güvenilir kimselerdir. En doğrusunu Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Menzil, menzil şeyhi nerelidir

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.