Dini Soru / Sorular / Ahirette eşler yine birlikte mi olacak

Ahirette eşler yine birlikte mi olacak

Sponsorlu Bağlantılar

Ahirette eşler yine birlikte mi olacak

Soru

İki kişi birbirini severse erkek başkasıyla evlenirse ve eşi erkeği çok sevse ve kız hamileyken bir kazada bebeğiyle beraber ölürse erkek sevdiğine geri dönse ve ikisi birbirini hala seviyorsa bu dünyada kavuşsalar veya kavuşmasalar ahirette erkek hangisine kavuşur?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Bu çok sorulan bir soru olsa bile kesin bir cevap verilmesi gerçekten çok zordur. Çünkü öncelikle kimin cennete gireceği veya girmeyeceğini bilmiyoruz. Çünkü bu dünyada evli olan eşlerin her ikisi de cennete girerlerse ancak evlilikleri devam edeceği bildirilmiştir. Ancak kim ölür kim kalır, kim cennete girer kim cehenneme girer asla bilmiyoruz. Biz diyoruz ki önemli olan cennete girmeye hak kazanmaktır gerisi ise artık önemsizdir çünkü cennette asla kırılmak, üzülmek, sıkılmak ve hayal kırıklığına uğramak yoktur. Artık cennete girdikten sonra geride kalanların ne önemi olur? Allah bizleri öncelikle rızasını hakkederek cennetine girenlerden eylesin. Amin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.