Dini Soru / Sorular / Ailem sevdiğim kızı istemiyor ne yapmalıyım

Ailem sevdiğim kızı istemiyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Ailem sevdiğim kızı istemiyor ne yapmalıyım

Soru

Öncelikle selamın aleyküm. Ben polis memuruyum. Ailem sevdiğim kadını işi yok diye kabul etmiyor. Üniversite mezunu ama atama olmadı. İllaki çalışacak diyor yoksa çok sıkıntı çekersiniz diyor. Ne söylediysem ikna edemedim. Sevdiğim kadının Allah korkusu olduğunu ve doğru kişinin o olduğuna inandım. Babam karşımıza çıkıyor ne olursa olsun evlendirmem diye. Evlenirsen senin baban yok diyor. Ben şimdi biraz daha bekleme kararı aldım. Ama ilerde de böyle bir şey olursa ve ben evlensem anneme ve babama karşı günah işlemiş olur muyum şimdiden Allah razı olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Allah ailenize doğruyu görmeyi nasip etsin. Bu dünyadan sonra ahiretteki sıkıntıya ne olacak peki hiç düşünmüyorlar mı? Bu dünya her nasıl olursa geçecektir. Tam dediklerinin tersine kadının asıl fıtratına uygun olan ev hanımı olmasıdır. Eşi ile mutlu olması ve hayırlı nesiller yetiştirmesidir. Ailenin sana bunu yapmalarına hiç bir şekilde hakları yoktur. Onları güzellikle ikna etmeye çalış eğer olurlarsa ne ala yok olmazlarsa evlenebilirsiniz hatta bu evliliği geciktirmen bile şe an doğru değildir. Allah yardımcın olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.