Dini Soru / Sorular / Aileme yalan söyledim

Aileme yalan söyledim

Sponsorlu Bağlantılar

Aileme yalan söyledim

Soru

Hocam büyük hatalar yaptım ailemden gizli 5 yıl biriyle görüştüğümü söylemedim sonra bir aile büyüğüm bu sırrı öğrendi ailemle paylaşmadı numaramı değiştirdim sevdiğim insanla görüşmüyorum artık hocam bana yol gösterin bu bilinen yükün altında kendimi çok mahcup suçlu hissediyorum sevdiğim bu insan bana gereken değeri göstermiyordu beni üzüyordu hakkımda hayırlı olan bu mu Rabbim benim bu yoldan çıkmamı istediği için mi böyle birinin öğrenmesine imkan verdi hocam bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir bana doğru yolu gösterin hocam.

Cevap

Merhaba kardeşim. Zaten nikahsız bir ilişki haramdır. İsterse sana değer versin, ne değişir ki? Kaldı ki seni gerçekten sevseydi bu kadar sene beklemez, evlenirdi. Müslüman, gözü açık olmak zorundadır. Haramdan döndün, tövbe et ve helal yoldan bir ilişki yani dini nikahı tercih etmelisin, bu yollara girme bir daha. Olan sana olur kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.