Dini Soru / Sorular / Aklıma gelen saçma düşünceler

Aklıma gelen saçma düşünceler

Sponsorlu Bağlantılar

Aklıma gelen saçma düşünceler

Soru

Selamın aleyküm hocam sorun şudur ben arkadaşlarla yada bazı kişilerle konuşurken ailem naber kanka diyicem nabekanka diyorum. Maçları tamamlamıyorum bazen aklıma kötü düşünceler geliyor tamamlayamıyorum yada tahtada bayan hoca olunca yazı yazıyor tahtaya bakıp yazamıyorum tövbeliyim göz zinasına. Niyetim kötü değil bakamıyorum bazen futbol oynarken pas yada şut atarken kötü olay oluyor şut yada pas atamıyorum veyatta günaha girmiş gibi hissediyorum ve günlük hayatta gusül abdestim yerinde mi diyorum. Gusul abdestim var diyemem ama duş alıyorum hiç bir şey yani gusül gereken bir şey olmuyor genede kendimi kötü hissediyorum. Şeytan uğraşıyor arkadaşlarla konuşacağım veyahutta bir şey ile ilgileneceğim aklımdan bu düşüncemi söyleme tövbe haşa şirk koşarsın gibi düşünceler oluyor. Bu çare bulmak lazım yolda giderken insanlar üzerine gelirken sağa sola gidiyorum biraz çok az yani sapık şey aklıma geliyor çok değil biraz kayıyorum. Yardımcı olur musunuz önemli bu konu sağolun hocam.

Cevap

Aleykum selam değerli kardeşim. Bütün bu anlattıkların aklına taktığın ve şeytandan sana gelen vesveselerdendir. İşin aslı sana asla bu konuda bir vebal yoktur. Sen kendi kendini üzdükçe sadece buna şeytan sevinir. Bu düşünceleri önemseme. Çünkü önemsemedikçe azalacak ve bitecektir. Mutlaka güvendiğin bir büyüğüne durumunu aç ve sorunu anlatmalısın. Bu kimse anne baban veya öğretmenin olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.