Dini Soru / Sorular / Aklima kotu dusunceler geliyor

Aklima kotu dusunceler geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Aklima kotu dusunceler geliyor

Soru

Selamın aleyküm hocam benim şudur. Benim başarı puanım 100 üzerinden 46.44 2.dönem 53.66 yapmam lazım arkadaşlarımdan da kopya çekmek istiyorum yada onarın ön sırasına oturmak istiyorum ama aklıma ön sıraya oturunca aklıma kötü kötü düşünceler geliyor. Gusül abdestimle ilgili sorunlar geliyor kopya çekeceğim aklıma düşünceler gelyiyor çok kötü düşünceler. Hocam tek yapamam hepsini diyelim belkide yaparım yapamassam aklıma gelen düşüncelerden dolayı kopya çeksem ön sıraya otursam birşey olur mu? Hocam birde ben arka sırada oturuyorum en ön sıraya oturmaya başlayacağım sınavlar başlıyor yerimi hazırlıyım sonra başka çocuklar gelicek onlar oturur diye ben oturayım sınavlar için günah mı hocam kul hakkı olur mu? kimse sabit bir şekilde oturmuyor en önce sadece 1 kişi yanı boştur büyük ihtimal. Ben şmidi geçeyim sınav zamanı benim yerim diyebileyim bir şey olur mu hocam yardım.

Cevap

Aleykum selam kardeşim sınıfta düzen neyse ona uy, karışık oturuluyorsa istediğin yere otur. Ama bir şeyleri bahane ederek kopya çekmek doğru olmaz. Bu kadar detayları düşüneceğin yerde biraz derslerine sarıl, Allah çalışana bir şekilde hakkını verir. Düşünceler gusül abdestini bozmaz. Şehvetsel bir his olursa namaz abdesti bozulur. Selametle kal.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.