Dini Soru / Sorular / Alçıyla gusül abdesti nasıl alınır

Alçıyla gusül abdesti nasıl alınır

Sponsorlu Bağlantılar

Alçıyla gusül abdesti nasıl alınır

Soru

Selamun aleykum hocam. Ayak alçıdayken gusül abdesti alınır mı?
Hocam ayağım kırıldı alçıda gusül abdesti almak istiyorum nasıl alabilirim? Teşekkür ederim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Herhangi bir yeri alçı halinde olan bir kimsenin gusül abdestini alabilmesi için şöyle bir kolaylık tanınmıştır: Öncelikle sargılı veya alçılı olan yeri su geçirmeyecek şekilde sarar ve gusül abdestini alır. Bittikten sonra alçılı olan yeri elini suda ıslattıktan sonra alçıyı ıslatmadan sadece eli ile her tarafını mesh eder. Böyle yapması gusül almak için yeterli olmuş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: alciyla abdes, ayak alcida, kol alçılı iken gusul abdesti nasıl alınır, alciyla böy abdesi, alciyla kusül abdesi, ayagim alcidayken nasil gusul alirim, ayaginiz alçıdayken gusul abdesi alinirmi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Benim sol bacak kalçaya kadar alçıda kafada 3 dikiş var sağ bacak 8 dikiş nasıl gusul abdesti alabilirim dikişlere su degmemesi lazım ?

  2. Allah şifalar versin. Öyle bir durumda gusül almana gerek yoktur. Eğer diğer bölgeleri yıkayabilirsen yıkarsın ve alçılı yerleri ise sadece elinle mesh edersin. Ama buda zarar verebilecekse o zaman sadece teyemmüm alırsın ve bu gusül yerine geçerli olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.