Dini Soru / Sorular / Aldığım gusülden emin olamıyorum

Aldığım gusülden emin olamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Aldığım gusülden emin olamıyorum

Soru

Aldığım güsüldende emin olamıyorum aldığım normal abdesttende bu neden kaynaklanır ve bazen sonsuza kadar iman edip gözümü bir kere harama çevirmek gelmezken neden her defansında yenik düsüyorum nefs eğitilir mi

S.aleyküm ben gusulümden emin olamıyorum sitelerden internet arastırıyorum ve 4-5 farklı sekilde gusül var benim bildiğim kadarıyla tek gusül vardır ve ben kolay kolay emin olamayan biriyim hangisi alacagımı hangisiyle ibadetimi yapacagımı bilemiyorum belirsizliktende şeytan faydalanıyor bile bile günah isliyorum artık gusülsüz gezmeye basladım hepsini alıyorum her banyoda farklı bir gusül alıyorum lütfen bunu açıklarmısnız yorumlara bakıyorum bir kısmı doğru bir kısmı yanlıs diyor gusülde kafası karısan bir ben deilim.

Cevap

Her yerinizi yıkadıysanız gusül abdestiniz tamamdır. Normal abdesti de defalarca almanıza gerek yoktur. Bunlar şeytanın verdiği vesveseleridir.Kendinize boşuna eziyet etmeyin. Nefsinizi ibadetsiz eğitemezsiniz. Dini yönü kuvvetli arkadaşlar edinin böylece yavaş yavaş siz de değişeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Videoda bahsedilen gibi abdest alabilirsiniz fakat banyoya kıyafetle girmeniz gerekmez sadece banyoda keyfi fazla kalmamak lazımdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.