Dini Soru / Sorular / Alevi erkek sünni kızla evlenebilir mi

Alevi erkek sünni kızla evlenebilir mi

Sponsorlu Bağlantılar

Alevi erkek sünni kızla evlenebilir mi

Soru

Selamun Aleyküm.. Alevi Sevdiğim var müslümanım elhamdulillah diyor ama 5 vakit namazını kılmıyor oruçlarını da tutmuyor.. Böyle bir aleviyle evlenmek caiz midir?

Cevap

Aleykum selam kardeşim, ileride bu konular yüzünden sıkıntılar olacağı kesin ama peygamberimizin s.a.v peygamberligini kabul edip iman ediyorsa, Kur’an’ı hak kitap kabul edip tamamen iman ediyorsa bisey diyemeyiz. Yalnız size kardeş olarak bir tavsiyem, evlilikte aradığınız şey mutlak huzur, saadet ve sevgi ise tam ehli iman biri ile evlenmeniz iki dünyanızı da cennete çevirebilir. Selametle kalın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Aleykum selam kardeşim. Bu konuda esas olan şey kız veya erkek alevi olsun önemli olan o kişinin müslüman olup olmadığıdır. Eğer aleviyim diyen kimse islamın helal dediğine helal ve haram dediğine de haram diyorsa o zaman evlilik de caiz olur. Namaz kılmaması veya oruç tutmaması inkarından dolayı değilse bu kişi günahkardır ama evliliğe mani bir durum değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.