Dini Soru / Sorular / Allah neden evlenmeme izin vermiyor?

Allah neden evlenmeme izin vermiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Allah neden evlenmeme izin vermiyor?

Soru

Hocam yaşım 30 geçti ama ben hala bekarım karşıma istediğim gibi biri çıkmıyor taliplerim çıkıyor ben evet desem o hayır diyor o evet dese ben hayır diyorum bir şekilde engel çıkıyor olumsuz oluyor. Allah önüme engeller koyuyor evlenmeme izin vermiyor. Allah’ın dediği olur isteseydi olurdu herkes Mutlu yuva kurarken bir tek bana mı hayırsız neden evlenemiyorum ben ne hata yaptım bunalımdayım neden böyle oluyor?

Cevap

Allah seni de böyle imtihan ediyor. İnşaallah hayırlı olacak bir nasip ile karşılaşır ve çok mutlu olursun. Bilemezsin belkide sana en hayırlısını rabbin senin için hazırlamış da sen bunun farkında değilsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

4 Yorumlar

  1. Yaş geçiyor gençlik gidiyor o Zaman ne anlamı kalır ki yaşlandıktan sonra dua ediyorum namazlardan sonra ediyorum hayırlısı diyorum ama yetmiyor üzülüyorum ağlıyorum evlenenleri görünce ne yapmalıyım?

  2. Hanım kardeşim. Keşke elimizden bir şey gelse bir vesile olabilsek. Bazı dini ve güvenilir cemaatlere danışılabilir. Güvenilir kimselere söylenebilir onlardan bir araştırma yapmaları istenebilir. Bu hem erkek hemde kız için sünnettir.

  3. Ben kimle görüşürsem olumsuz oluyor engel çıkıyor olmuyor bu demek ki Allah evlenmemi istemiyor?

  4. Nasibin gelene kadar olabilir böyle durumlar sabırlı ol inşaallah hayırlısını Allah nasip eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.