Dini Soru / Sorular / Allah neden hemen cezalandirmaz

Allah neden hemen cezalandirmaz

Sponsorlu Bağlantılar

Allah neden hemen cezalandirmaz

Soru

Kötülükleri yapanlar neden cezasını çekmiyor?

Her kötülüğü yapan insanları Allah neden görmüyor neden cezalarını vermiyor ve neden onlar herşeye rağmen mutlu yaşıyorlar adaletsiz Dünya mı?

Cevap

Merhaba. Allah herkesin cezasını anında verseydi taş üstünde taş kalmazdı, bu Allah’ın sözüdür. Hemen ceza verilseydi, dünyada var olmanın bir anlamı kalır mıydı? Daha ilk Hz. Adem’in oğlu katil olduğunda dünya tuz buz olabilirdi. İnsanların yaratılma nedeni, Allah’a kulluğu ispat etmektir. Allah’ın adaleti işte tam da burada; dünya diye bir platform yaratmış, herkese ömür vermiş, ölene kadar kim iman ederse kulluğunu ispatlayacak, ispat etmeyen de kafir olarak sonsuz cehenneme göçecek.
Cehennemlik olanların arasında zalimler de vardır, Müslüman olup da zulüm eden de bir şekilde cezasını çekecek, sonra cennete girecek. Allah dilerse bu dünyada çektirir, fakat bazı günahların karşılığını bu dünya kaldırmaz, o yüzden ki ahiret vardır. Binlerce insanın ölümüne sebep olmuş bir katile ne ceza verilebilir ki bu dünyada, ettiklerinin karşılığı olsun. Elbette hiç bir ceza karşılamaz. O yüzden hamd olsun ki Rabb’im cehennemi de yaratmış.
Tövbe haşa Allah neden görmüyor demek çok tehlikeli bir sözdür ve biz aciz kulların haddi değildir, zira bizi yoktan var eden, hiç şüphe yoktur ki sonsuz ilim sahibidir.

Vesselam..

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: allah nedenn zalimleri hemen cezalandırmaz

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.