Dini Soru / Sorular / Allah’a ve peygambere küfür edenler

Allah’a ve peygambere küfür edenler

Sponsorlu Bağlantılar

Allah’a ve peygambere küfür edenler

Soru

Sınıf Arkadaşım Karşımda Allah’a ve peygambere Küfrediyor

Selamın ALeyküm Hocalarım size bir şey danışmak istiyorum. Ben lise öğrencisiyim sınıfta 3-4 tane ateist (allahı inkar ediyor) var. 11.sınıftayım o ardakaşlarla 3.yılım. O arkadaşlarla sayısız Allah’ın olamayacağının imkansız olduğu konu türlerinde münakaşamız oldu. Ama artık onu veya onları değiştiremedik. Ve artık açıkcası uğraşmıyoruz da ama onunla arkadaşım (arkadaşım derken konuşuyorum yani espiri yapıyorum hal hatır sorma var ama tabiki samimi değil.) ve bu arkadaşlar benim karşımda Allah’a peygambere küfür ediyor. Ben bu konuda ne yapayım. Adamlar saygısız Allah ıslah etsin diyor geçiyorum. Duymamazlıktan geliyorum. Youtube da Cübbeli Ahmet hocanın programlarını izliyorken bir hadisi şerifi anlatıyor. ‘Bir adamın günahı yokmuş ama adam kimseyle kötü de olmak istemiyormuş o yüzden kafirlerle falan takılmaz kimseye bulaşmaz falan diyor ama Allah ona soruyor benim düşmanıma düşman benim dostuma dost olmadın sen bunu cehenneme attın’ diyor. Hocamız devam ediyor düşmanlık derken adam kafir diye gidip dalın demiyorum diye ben bu bahsettiğim hadisin linkini atacağım. Şimdi ben ne yapayım ateistle konuşmayayım mı gerçekten yardım edin.

Cevap

Aleykum selam. Bu tür kimselere nasihat edebilirsin ve insani olarak ilişkilerini sürdürebilirsin. Bunlarla arkadaşlık ve samimiyet caiz değildir. Uzak durmalısın. Eğer elinden geliyorsa saygısızlıklarını önlemeye çalışırsın ama eğer gelmiyorsa sadece kalbinle buğzedip uzaklaşırsın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.