Dini Soru / Sorular / Allaha yanlışlıkla şirk koşmak

Allaha yanlışlıkla şirk koşmak

Sponsorlu Bağlantılar

Allaha yanlışlıkla şirk koşmak

Soru

Ben bir keresinde medyum bir kadının sitesine girdim medyum kadının fal baktığını vede değişik şeylerle insanların hayatını değiştirdiğini düzelttiğini okudum, o ara aklımda şöyle bir düşünce oluştu bu kadın herşeyi düzeltiyorsa kader diye bir şey var nasıl olur dedim. Sonra ALLAH’LA ilgşili şüphe doğdu bu kadın düzeltiyorsa bazı şeyleri peki TÖVBE ALLAH varlığından şüphe ettim. Sizce ben şirk mi koştum yoksa şeytan bana oyunmu oynadı. O anda aklım başıma geldi sonra düşündüm dedim ki bu kadın nasıl düzeltsin hayatı ertesi gün dedim ki iyi ki kadına fal baktırmadım. Allahı düşündüm sonra imanım zedelendi mi yoksa şeytan mı beni kandırmaya çalıştı dilimden demedim içimden öyle bir düşünce oldu.

Cevap

Selamun aleykum. Belki insan çoğu kere farkında olmayabilir ama aslında biz sürekli bir imtihanın içindeyiz. Bir taraftan da şeytan sürekli bizleri günaha sürükleme peşindedir. Eğer bu düşünceler bir vesvese halinde gelmiş ve ardından hemen farkına varmışsan ve zaten ki bunlara inanmıyorsan sana bir zararı yoktur. Tövbe istiğfar et Allah’a sığın ve şeytanın vesveselerini boşa çıkaran Allah’a şükret.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.