Dini Soru / Sorular / Altın erkeğe neden haram

Altın erkeğe neden haram

Sponsorlu Bağlantılar

Altın erkeğe neden haram

Soru

Erkeğe altın neden haram olduğu hakkında bilgi verip açıklar mısınız. İslam dininde erkeğe neden haram kılınmıştır nedir kısaca açıklar mısınız

Cevap

Altın erkeklere haram ve kadınlara ise helal kılınmıştır. Bunun nedeni altının bir kadın süsü olmasıdır. Süslenmek ve çekici görünmek kadınların fıtratına uygundur ama erkelerin yaratılışı buna uygun değildir. Bundan dolayı altın erkeklere haram kılınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Gusül abdesti nasıl alınır kısaca başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Gusül abdesti nasıl alınır kısaca

Sponsorlu Bağlantılar Gusül abdesti nasıl alınır kısaca Soru Merhaba hocam. Gusül abdesti ne demektir ve …

Dinleyerek namaz kılınır mı

Sponsorlu Bağlantılar Dinleyerek namaz kılınır mı Soru Erkek hocanın sesi namazımı bozar mı? Ben namaz …

2 Yorumlar

  1. Hocam Merhaba arkadaşın soru cevabında kadına altın olabileceği hususunda cevap vermişsiniz. Süslenmek çekici gözükmek ama kime? Kadın o zaman bunu sadece evde mi takabilecek? yada bayanlar içerisinde takıyorsa (açık ortamda bunları gizlemesi gerekmiyor mu (bir böbürlenme çıkacak ortaya o zaman) teşekkürler.

  2. Merhaba kardeşim. Kadın elbette dışarıda ve yabancı erkeklerin yanında süslenmesi caiz değildir. Eşinin yanında evinde ve kadınlar arasında altın takması caizdir. Kibir ve böbürlenmeye gelince bu durum ahlak ve takva ile ilgilidir. Başka kadınlara karşı kibirlenmesi caiz olmaz ama fetva olarak onların yanında takması ve kullanması caizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.