Dini Soru / Sorular / Annem sevdiğim erkeği istemiyor

Annem sevdiğim erkeği istemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Annem sevdiğim erkeği istemiyor

Soru

Ben Avusturya’da yaşıyorum ve Türkiye’de ki bir akrabam ile evliliği düşünüyorum, görüştük tanıştık birbirimizi beğendik. Kendisi memur ve buraya gelmeyi düşünmüyor yani ben Türkiye’ye temelli gitmek zorundayım ve bunu istiyorum Lakin Annem hem bu evliliğe hemde Türkiye’de yaşamamı asla istemiyor, kendine göre endişeleri var benim için ve hatta evlenmek istediğim erkeğin annesi zor bir kadın olduğu için annem istemiyor bana çektirmesinden korkuyor. Babam kaç sene önce vefat etti abilerim çocuğu gördü ve beğendi ve bana uygun gördüler, lakin annem sıkıntılı hiç istemiyor. Ne yapmayalım?

Cevap

Merhabalar. Gerçekten mutlu olacağınıza ve mutlu edeceğinize eminseniz ağabeyleriniz ile konuşun, şu durumda size destek olabilecek en güçlü kişiler onlardır. Sevgili kardeşim şu da var insan sevince gözleri görmez oluyor ya da görmek istemiyor; anneniz gerçekten haklı olabilir, evlendikten sonra bir gülüp iki ağlayabilirsiniz.
Konunun olumlu olumsuz yanlarını muhasebe ederek ve kardeşlerinizden destek alarak karar verin. Annenizi de sakın incitmeyin. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.