Dini Soru / Sorular / Annemle aynı odada yatmak caiz mi

Annemle aynı odada yatmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar

Annemle aynı odada yatmak caiz mi

Soru

Hocam merhaba
Ben otuz(30) yaşında bekar bir erkeğim.altı(6) senedir ceza evindeydim ve çıkalı bir ay oldu.biz evde üç(3) kişi oturuyoruz.bekar abim otuz altı(36) yaşında annem elli sekiz (58) yaşında.evde üç oda var abim yalnız kalıyor odada bende annemle aynı odada kalıyorum.annemle bu konuda tartıştık.ben anneme onunla aynı odada yatmak istemediğimi söylüyorum.oda bana benimle aynı odada kalmasının bir sorun olmayacağını söylüyor.Ben ikimizin aynı odada yatmasının hem dinen hemde sosyal açıdan sakıncalı olduğunu ayıp olduğunu söylüyorum ama o beni anlamıyor küsüp gidiyor.hocam ben anlatamıyorum eğer siz bu konuda bana yardımcı olursanız o zaman anlar.kendisi hocaların lafına daha çok itibar ediyor bizim lafımıza itibar etmiyor.hocam ikimizin durumu dinen caiz midir yoksa bilmeden bir günah mı işliyoruz.şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Cevap

Merhabalar kardeşim, islam dini bir mecburiyet olmadığı sürece ergenlik yaşına geldikten sonra çocukların anne ve babanın odasında uyumamaları gerektiğini bildirmiştir. Bunun elbette bir çok mahzurları vardır. Ancak başka bir imkan yok ise ve mecburiyet durumu oluşursa o zaman caiz olur.

Ayeti kerimede izinsiz girmeyi bile hoş karşılamamıştır:
Kendi çocuklarınız ergenlik çağına erdiklerinde tıpkı kendilerinden öncekilerin izin istedikleri gibi her defasında izin istesinler. Böyle yapın. Allah size ayetlerini açıklıyor. Allah bilir, doğru karar verir.” (Nur, 24/58-59)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Günahımı duyarlar, anne ile uyumak caiz mi, anneyle yatmak caiz mi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.