Dini Soru / Sorular / Aşık etmek için dua etmek günah mı

Aşık etmek için dua etmek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Aşık etmek için dua etmek günah mı

Soru

Hocam ben birisini çok seviyorum benim onu sevdiğimi kendisi bilmiyor yeni nişanlandı nişanlanması beni mahvetti içimden atamıyorum hala onun için dua etmem ne kadar doğru hocam beni sevmesi niyetiyle dua ederek günah mı işliyorum haram mı bunu yapmam?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. İnsan kendisi için neyin ve hangisinin daha hayırlı olduğunu bilemez. Siz ya rabbi bana hayırlısını nasip eyle diye dua etmelisiniz. Başkasına gönül verip evlenmeye karar veren bir kimse için artık ondan ayrılıp size dönmesi için dua etmeniz doğru değildir. Böyle birisi artık bundan sonra sizin için ne kadar doğru bir kimse olabilir ki? Bunun yerine Allah’tan hayırlı olan bir nasip için dua edin. Allah edilen duaları işitir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Birini dua ile aşık etmek

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam birini sevdim bana beni hiç bırakmıcana söz verdi. Sonra benle ilişkide bulundu. Ertesi gün benden uzaklaştı benimle evlenmek istemediğini söyledi. Bende kaçgündür ağlıyorum allahtan hep onun mutsuz olmasını istiyom. Bu kişi benim günahıma girmiş oluyormu hocam sormak istedim

    • Günahta öncelikle ikinizde ortaksınız. Ne derse desin nikah olmadan bir erkekle ilişkiye girmemeliydin. Sana yalan söylemesi tabiki de günahtır. Artık sende ondan uzaklaş, samimi bir tövbe et ve bu çirkin günaha hayatın boyunca asla açık kapı bırakma. Tövbe eden kulunu Allah bağışlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.