Dini Soru / Sorular / Atatürk deist mi

Atatürk deist mi

Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk deist mi

Soru

Hocam etrafımdaki bir çok insan Atatürke falan laf ediyor kötü konuşuyorlar küfür ediyorlar deist Ada’m alfabemizi falan değiştirdi diye kızıyorlar. Ben kitaplarda okuduğumu bilirim hiç araştırmadım Ada’mın hakkına giriyorsun yeterin diyorum onlar öbür tarafta hesaplaşacağız diyorlar. Öyle bir şey olacak mı Atatürk’le hesaplaşma olacak mı? Ya bize Hakkı’nı helal etmezse ATA’mız.. birde bugüne kadar gıybet ettik 22 yaşındayım yani biriyle konuşuyorum anneme anlatıyorum böyle oldu diye gıybet ediyorum gıybetten korunmak için bir dua var mıdır hocam?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki Allah katında herkes eşit bir şekilde ve adil bir biçimde hesap verecek yargılanacaktır. Kimin kimde hakkı varsa bunu ödeyecektir. Atatürk olsun veya başka bir kimse hakkında olsun ileri geri tartışmak size bir şey kazandırmaz. Ancak herkes delillerini ortaya koyar belgeleri ile konuşabilir. Kişi kim olursa olsun delil ile konuşmalıyız bu kimse Atatürk de olsa mutlaka bilerek araştırarak ve belgelere bakarak konuşmak lazımdır. Gıybetten korunmak için en güzel yol gıybet eden kimselerden uzak durmaktır.

Gıybetten ve dedikodudan korunmak için şu dua okunabilir:

Okunuşu:
“Allahümmağfirli ve limeniğtebtühu ve livalideyye ve lil mü’minine ve’l-mü’minati yevme yekumu’lhisab. Bi rahmetike ya erhame’r-rahimin.”

Anlamı:
“Allah’ım; hesap gününde (Mahşer gününde) beni ve hakkında iftira ettiğim veya kötü söz söyleyip çekiştirdiğim kimseyi, anne ve babamı ve bütün mü’minleri affeyle. Ey merhametlilerin en merhametlisi.”

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.