Dini Soru / Ana kategori / Aynı rüyayı iki kere görmek ne anlama gelir

Aynı rüyayı iki kere görmek ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Selamunaleykum iki kez benzer ruya gordum baya etkilendim ilk ruyamda gunduzdu ve bi minibusun icinde kardesimle oturuyoduk cam kenarinda ben vardim ve minubus rayin uzerindeymis karsidan oyle hizli bi tren geldiki sadece onunu gordum kesin carpicak kurtulma sansimiz yok dedim icimden ve birden cama o kadar yakin durduki cok korktum ve Allahim sen ol deyince hersey olur gibi bisey dusundm korkarak uyandim nefes nefese ve allhm sen nebuyksun dedim ikinci ruyamda geceydi ve ben karanlik sessiz kimse olmayan bi yerde yolda duruyodum sessizligi hissediyordum sonra ordan gel diyen bi ses gibi bisey vardi yada histe olabilir tam hatirlamiyorum ama ben gitmiyordum sonra birden bi trenin hizli bi sekilde benim durdugum yerden gectigini gordum karanlikti ve ruzgar cikiyodu trenden oyle hizliydiki ruzgar gibiydi cikardigi ray sesini bile duyuyodum sonra beyaz gomlekli siyah pantolonlu bi adam beni ordan cekmisti yani kil payi kurtuldum yine sonra adam pesime gel dedi gittim karanlik bi ucurumdan minderlerin uzerinden geciyoduk ben dusucem diye korktum snra gece kondu bi evde su top lambalar yaniyoya sari isik ondan yaniyodu yengemle annemle sohbet ettim oyle uyandim insallh kotu degildir kotuyse yorumlamayin bu arada bu tren bidahakine carpicak.

Cevap

Aleykum selam Nurver kardeşim. Bu rüyalar her ne kadar hoş gibi gelmese de aslında hayırlı ve güzel anlamları olan rüyalardandır. Bu rüyaları gören kişi çekinerek ve sonunda kaybetmenin ve tüm sermayenin hiç olup gideceğinin bilincinde olarak büyük bir ortaklığa girmeye, sonucun rüya sahibinin korktuğu şekilde değil hayırlı olacağına tabir edilir.

Yani kıl payı ile bir hatadan dönmeye ve sonunda muvaffak olarak tehlikelerden kurtulmaya işaret eder. Endişelenecek hiç bir şey yoktur. Bunlar sana güzel işaretlerdir.

Aynı rüyayı iki kere görmek ne anlama gelir

Soru

1 hafta içerisinde aynı rüyayı olaylar farklı kişiler aynı şekilde gördüm. Rüyamda sürekli 3 tanıdığım erkek oluyor . Bunlardan biri sürekli kötü durumda böyle gerçek hayatta olduğu gibi bir diğeri ise gerçek hayatta hayırlı iş olacaktı evlenmek gibi fakat olmadı yani kendi istemedi ama rüyamda bana o kadar yakın davranıyor ki , şaşılacak bir durum .
Sizce neden böyle görüyorum. Kendisiyle 1 yıl aradan sonra bu hafta başı 2 kere aynı ortamda bulunduk selamlaştık ama hiç aklımda yokken bir anda rüyama girdi. İş yoğunluğundan aklıma bile gelmedi fakat 2 kere aynı rüyada kendisini gördüm. Bir açıklar mısınız ?

____________________

Selamın Aleyküm, Ben 22 yaşındayım bekarım ve bundan 1,5 sene önce hayırlı bir iş için birisi ile görüşüyordum ama sonradan araya bir kaç kişi girince iş bozuldu. Velhasıl 1,5 sene sonra bu hafta başında ve geçen hafta bu kişi ile aynı ortam da bulunduk ve selamlaştık. Benim aklımda dahi yoktu bu kişi işlerin yoğunluğundan ve bu aralar biri ile konuştuğum için hiç aklıma bile getirmiyordum bu kişiyi. 1 haftada 2 defa rüyamda gördüm; olaylar farklı ama kişiler aynıydı. Selamlaştığımız zaman bana hiç yakınlık göstermeyen bu kişi rüyamda bana yakın davranıyor koruyor kolluyor, elimi tutup bırakmıyor , şaştım kaldım. Yüzümde tebessümle uyandım ama tabi ki hayırlısı Rabbim den.

Cevap

Aleykum selam. Bu rüya sizin için hayırlıdır. Aynı rüya bir kaç defa tekrar edilmesi normaldir bunun özel bir anlamı olması şart değildir. Şöyle ki, sizin için güzel haberler almaya ve sevinmeye yorumlanır. Ama bu bahsettiğiniz ve sonradan tekrar gördüğünüz kimse ile bir ilgisi var şeklinde tabir edilmez. En doğrusunu Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Rüyada köprü üzerinde olmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Rüyada eski nişanlısını görmek

Sponsorlu Bağlantılar Soru  Rüyamda eski nişanlımı bir dugun galiba orda birdeyiz amcam var kardeşimi almış …

İstihare rüyasında araba görmek

Sponsorlu Bağlantılar Soru İyi günler. Ben istihareye yattım rüyamda açık renkli bi arabaya yöneliyor ama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.