Dini Soru / Sorular / Babam anneme zulmediyor

Babam anneme zulmediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Babam anneme zulmediyor

Soru

Merhaba hocam, benim sıkıntım babamla evlendi evlenelim annemi aldatıyor haksız yere bir bahane bulup dövüyor. Bir kadından çocuk yapmış kadını bize zorla sevdirmeye kalktı onla aynı evde kaldırdı çünkü annemin bir güvencesi yok bu hayatta oda bunu bildiği için herşeyi yapıyor. Annemin gözü önünde sarıldı öptü yattı kalktı ve artık bizde büyüdük hocam ben 19 yaşındayım ve artık kaldıramıyorum o kadın terk etti bunu çocuğa biz bakıyoruz şimdide yenisini bulmuş dayanamıyorum artık. Çok iğrenç bir adam sürekli küfür ağza alınmıcak şeyler yeri geliyor mutsuz olunca töbe haşa Allah a bile küfürler ediyor, sürekli ölsün diye dua ediyoruz. Ben ve kardeşlerim artık tesbih çekip Kur’an okuyacağız ölsün diye. Yıllarca düzelsin diye dua ettim olmadı artık ölmesi için edicem biz daha mutlu olucaz eminim günah mı hocam.

Cevap

Değerli kardeşim. Allah yardımcınız olsun ve Allah babanızı ıslah eylesin ve ona doğru yolu göstersin. Elbette bütün bu anlattıklarınız çok üzücü şeyler ve hem annenize hemde sizlere haksızlık ediliyor. Biz yinede beddua etmek yerine ona ıslah olması ve düzelmesi için dua etmenizi tavsiye ederiz. Allah sizinde imtihanınızı bu şekilde kılmış. Zulme uğramayın ama isyan etmeyin ve daha zor şeyleri yaşamamak için Allah’a sığının.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.