Dini Soru / Sorular / Babam annemi dövüyor ne yapabilirim

Babam annemi dövüyor ne yapabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Babam annemi dövüyor ne yapabilirim

Soru

Benim babam kumar oynar içki içer annemi döver ben 23 yaşındayım ve babam bu gün annemi sokakta dövdü ve ben duygularıma engel olamadım eve geçince babamın karşısına çıktım annem sana ne yaptı da vurdun ona dedim. Sen sus dedi bende senin adını lekeleyecek bir şey mi yaptı hırsızlık namussuzluk saygısızlık dedim oda ben çağırdım duymadı dedi. Ben de sen bunu yapamazsın senin böyle bir hakkın yok bize babalıkta yapmadın şu ana kadar yeter artık dedim oda sen insan mısın dedi karşımda konuşuyorsun bende evet ben hayvanım sen de hayvansın dedim ve bana yumruk attı sonra çıktı gitti içmeye. Ben ne yapmalıyım biliyorum yaptığım yanlıştı ama tutamadım kendimi bu arada babam ne maddi nede manevi olarak bu yaşıma kadar destek çıkmadı.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Allah seni ve anneni babanla imtihan ediyor. Anneni dövmesi ve babalık vazifesini yapmaması günahtır ve zulümdür. Anneni koruyabilir ve annenin yanında olabilirsin ve olmalısın da. Sadece saygısızlığa götürecek ve ne size nede babana bir faydası olmayacak bu tür sözlerden kaçınmalısın. Çünkü bunlar bir şey değiştirmeyecek belki de daha kötü hale getirecek. Eğer imkan olursa ona hata yaptığını ve hakkını helal etmesini uygun bir zamanda söylemelisin. Bu senin ve annen için en doğrusu olur. Saygısızlık etmeden ama haksızlığa da izin vermeden yaşamaya gayret etmeye çalışın. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: babam annemi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.