Dini Soru / Sorular / Babam hakkını helal etmiyor

Babam hakkını helal etmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Babam hakkını helal etmiyor

Soru

Hocam Allah’ın rahmeti üzerinize olsun. Babam 55 annem 50 yaşında. Babamın ailesi hala annemlşeri ayırmaya çalışıyor büyü yapıyorlar. Babam bunları bilmesine rağmen onlara asla söz ettirmiyor. Akrabayı terkeden cennete giremiyormuş. Bizi öyle korkutuyor. Biz çocuklar artık çok yıprandık. O akrabalarla görüşmüyoruz. Babam da hakkını helal etmiyor bize. Hiç Bir şey olmamış gibi görüşmek zorundasınız diyor. Annem onlar yüzünden şeker hastası oldu. Babam bizi hep ezdirdi. Hep dayak yerdik 4-5 yaşında sesini çıkarmaz izlerdi. Biz asla kararımızdan vazgeçmeyeceğiz çok tehlikeli insanlar hocam. Başa çıkamıyoruz. Babamın hakkını helal etmemesi canımı sıkıyor.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Anne ve babanın rızası Allah’ın rızasıdır. Elbette ne zulüm etmelisiniz nede zulme uğramalısınız bu sizin en tabii hakkınızdır. Elinizden geldiği kadar babayı razı etmeye çalışın sabırlı olun. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.