Dini Soru / Sorular / Babamla küstük

Babamla küstük

Sponsorlu Bağlantılar

Babamla küstük

Soru

Kardeşlerimle birlikte babam ile aramızda problemler oldu mal ve mülk dahil olmak üzere her türlü yollarımızı ayırdık ve kendiyle hiç görüşmüyoruz. Annem vefat ettiği için şu an abimin himayesindeyiz. Abim babamla konuşursak eğer hakkını helal etmeyeceğini söyluyor. Benim ise babama karşı bu kadar katı değil ama her iki tarafı kırmadan nasıl yol alacağımı bilemiyom. Dini açıdan ne yapmam gerekir?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Aranızda ne tür problemler olduğunu bilemem ama babanın hakkı bu dünyada var olan insanların hepsinin hakkından daha da büyüktür. Babanın hakkı abinin de hakkında büyüktür kardeşlerinin de hakkından daha büyüktür. Sen orta yolu bul. Baban bir haksızlık bir hata etmiş olabilir. Olmaz ama diyelim ki onda bir hakkınız varsa onu affedin. Onu yalnız bırakmayın. Ona maddi ve manevi destek olun. Allah ilk soracağı kul haklarından bir tanesi baba ve ananın hakkıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.