Dini Soru / Sorular / Bana akıl verin

Bana akıl verin

Sponsorlu Bağlantılar

Bana akıl verin

Soru

Bana biraz akıl verir misiniz?

Selamun aleykum hocam. Benim sevdiğim biri vardı. Onunla uzun zaman görüşmüyorduk. Arkadaşım onu, kızlar sağ ve solunda gülüşüyorlarken görmüş. Arkadaşımı görünce şaşırmış gözleri portlemiş, saçlarını dikik duruyorken bozmuş. Ben sonra bilmeden bu olayı gittim onu görmeye bu seferde sanki ben yokum gibi davrandı, sonra göz göze gelince hiç bir şey yokmuş gibi bana gülümsedi ilk defa. Bende kafamı çevirdim. Bu seferde bana bakıyordu bende bakmadım. Sanki Allah teala o gün beni bilerek yaptırmış bunları. Bende neden böyle yaptığımı bilmiyordum o gün. Birde facebookta saçları dikik, havalı havalı resimler yüklemiş. Ondan nefret ediyorum artık .Öyle iki yüzlü ki. Bana ahlaklı biri olarak gösteriyordu kendini o yüzden seviyordum daha çok. Yani çapkınlık yapacağını dahi düşünmezdim. Her namazımın ardından Allah’a onu gönlümden alması için dua ediyorum. Onu bugün gördüm yüzüne bakmamaya çalıştım, kafamı çevirdim. Ama hala seviyor gibiyim. İçimdekileri anlatmaya kelime bulamıyorum. Lütfen bana biraz yardım edin.

Cevap

Aleykum selam kardeşim.Unutmanız zaman alabilir ama imkansız değil. Dini sohbetlere gidin ve Kur’an okuyun.Zamanla atlatacaksınız. Gözünüzde büyütmeyin böyle insanları çünkü gerçekten öyle değiller, değmezler. Gerçekten seven hal ve hareketlerinden belli eder. Sevdiğini asla üzmez. Sevdiğine iki türlü davranmaz. Allah size yardım edecektir kardeşim. Selametle kalın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.