Dini Soru / Sorular / Başkalarını körü körüne taklit etmenin sakıncaları nelerdir

Başkalarını körü körüne taklit etmenin sakıncaları nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Başkalarını körü körüne taklit etmenin sakıncaları nelerdir

Soru

Selamun aleykum hocam. İslam dininde Başkalarını körü körüne taklit etmenin sakıncaları var mıdır eğer varsa bu sakıncaları yazar mısınız.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bir başkasının yaptıklarını yapmak ya da yapmaya çalışmak, kendi kişiliğinden ödün vermek demektir, bu şekilde birey kendi kişiliğinden uzaklaşmış olur. Kendisi gibi davranmadığı için, bu vaziyeti bir yerde bırakmak zorunda kalacaktır. Ancak iyi insanların yaptıkları örnek ve güzel davranışları her birey örnek alıp uygulayabilir.

Başkalarını tıpa tıp taklit ederseniz onun yaptığı hataların aynısını yapar ve kendinizi geliştiremezsin.Olumsuz yönde birçok etkisi vardır. Çünkü bir başkasının yaptığı hataları o an göremeyebilirsiniz fakat daha sonra pişman olabilirsiniz. Bu yüzden başkalarını kendimize örnek alırken çok dikkatli olmalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: başkalarını körü körüne taklit etmenin sakıncaları, Başkalarını körü körüne taklit etmenin sakıncaları neler olabilir, başkalarını körü körüne taklit etmenin sakıncaları neler olabilir kısaca, Körü körüne başkalarını körü körüne taklit etmenin sakıncaları neler olabilir, taklitetmenin sakincalaei

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.